Meist

2024. aastal alustas mittetulundusühing Digitarkus eakatele suunatud diginõustamist, et käivitada laiapõhjaline koolitus- ja mentorprogramm digitaalse heaolu loomiseks ning digilõhe vähendamiseks. Leidsime, et pensioniealiste harimine interneti vallas ning nende teadlikkuse ja ettevaatlikkuse kasv aitab kaasa internetikogukonna üldisele laienemisele ning tervikuna interneti turvalisele toimimisele. 

Esimese tegevusaasta jooksul oleme siiani jõudnud teha: 

  • Arvutimaailma avastusretked eakatele Tallinnas Pirita päevakeskuses veebruaris ja märtsis,  kokku 5 kohtumist, igaüks 2 tundi. 
  • Arvutimaailma avastusretked Laagris eakate klubides Laagri Taadid ja Pihlamarjad, kokku 3 kohtumist märtsis ja aprillis. 
  • Osalemine Pärnu seeniorite vabaajamessil  10. märtsil. 
  • Tutvumine erinevates päevakeskustes eakate arvuti- või nutiringide tegevustega 2024. aasta aprillis, kus osalejate seas on nii algajaid kui edasijõudnud arvutikasutajaid. 
  • Osalemine konverentsil “Digitaalne kaasatus Põhja-Balti regioonis” maikuus, teemadeks digitaalse kaasatuse hetkeseis, eID kasutuselevõtt ja kodanikuühiskonna roll.

Kuna Eestis on pensionäre üle 300 000, siis kahtlemata ei jõua MTÜ Digitarkus eksperdid kõiki huvilisi interneti vallas ära koolitada. Seetõttu plaanime alustada vabatahtlike koolitajate koolitamist ning panna kokku üle-Eestiline digimentorite võrgustik, kelle abil viia internetioskuste ja küberturvalisuse pisik väiksematesse kogu- ja seltskondadesse. Samuti otsime head lahendust veebipõhise digikoolituse pakkumiseks, et jõuda laiema huviliste hulgani näost-näkku kohtumata. 

Loomisel on ka digiklubid, mis kujuneks Arvutimaailma avastusretkel osalenutele tugivõrgustikuks. Nende eesmärk on pakkuda koolitatud eakatele võimalust küsida täiendavaid küsimusi, pidada eakaaslastega (digi)sõprust ning jagada kogemusi ja innustust.

Meie tiim

Lea Tolmats – idee autor, projektijuht ja koolitaja.  Lea on lõpetanud Tartu Ülikooli ja Estonian Business School (EBS). Tal on laialdane juhikogemus pangandusest (Nordea), ajakirjandusest (Eesti Päevaleht), riigisektorist (Eesti Ekspordiagentuur), turismivaldkonnast ja erilist tähelepanu nõudva sihtgrupiga toimetamisel.

Aali Lilleorg –  koolitaja ja sõnaosav turundaja. Aalil on laiaulatuslik õpetamiskogemus, kuna ta on erialalt magistrikraadiga matemaatika- ning arvutiõpetuse õpetaja ning õppinud ka informaatikadoktorantuuris.  Suhtlemisoskust eakatega on ta lihvinud Vabatahtlike Seltsiliste programmis. Aali on töötanud konsultandi ja  innovatsioonivõimekuse juhina EASis, Äripäeva ITuudised.ee teemaveebi toimetaja-juhina ning arendus- ja tehnoloogiavaldkonnas Saue vallavalitsuses, Kliimaministeeriumis ning Riigi Tugiteenuste Keskuses.
 
Max Kroonmann – kujundaja ja koolitaja. Max on lõpetanud Tallinna Ülikooli BFMi reklaami- ja filmi erialal ning tegutseb loovagentuuris Propapanda tele- ja reklaamiproduktsiooni alal.  

Meie meeskonna tugevus on see, et Lea ja Aali tunnetavad elukogemustega vanaemadena hästi seeniorite sihtrühma vajadusi ning on eakatega töötanud ka vabatahtlikena. Noorema põlvkonna käitumistavasid ning erinevate vanusegruppide arusaamu oskab hästi lahti mõtestada Max.  

Tunned, et sooviksid koolitaja või vabatahtliku digimentorina projektis kaasa lüüa? Võta meiega ühendust siit.

Scroll to Top